Od 1.6. do 31.8. 2019 můžete v galerii G.A.U.Č. navštívit výstavu obrázků talentované, teprve 14 leté výtvarnice Patricie Peškové z Černilova. Je to nádherná podívaná!

OLGA HAVLOVÁ A VÝBOR DOBRÉ VŮLE.

Olga Havlová by se letos dožila 85 let - narodila se 11.7. 1933. Výbor dobré vůle, jehož byla Olga Havlová zakladatelkou, připravil výstavu fotografií, které připomínají významnou práci paní Havlové v rozvoji charitativní, zdravotní a sociální práce u nás. Výstava se setkává s velkým zájmem veřejnosti a již sedmým rokem putuje po muzeích, knihovnách, zámcích a jiných výstavních prostorách České republiky i Slovenska.

Třiatřicet fotografií umístěných na 26 plakátech zobrazuje počátky činnosti Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové, setkávání paní Olgy s dětmi a dospělými se zdravotním postižením, ale také se spřízněnými osobnostmi, například s princeznou Dianou, hercem Alainem Delonem či španělskou princeznou Kristýnou. Další fotografie zachycují prostředí tehdejších psychiatrických léčeben a ústavů sociální péče. Fotografie pořídili známí fotografové Ondřej Němec, Bohdan Holomíček, Přemysl Fialka, Gabriela Čapková, Zdeněk Chrapek a další.

Výstavu může vidět nyní v Kulturním a spolkovém domě v Černilově, v době provozu KSD či po předchozí domluvě na tel. 777 639 944

V galerii G.A.U.Č. (Galerie Amatérského Umění Černilov) máme novou výstavu skutečného afrického umění, obrázky Tinga Tinga. Umění Tinga Tinga más vé kořeny v africké tradici zdobení chýší. Původně se obrazy malovaly z pigmentů nalezených v přírodě a hlavními motivy byli lidé a zvířata. Motivy obrazů na výstavě pocházejí z africké přírody a symbolicky připomínají hluboké propojení člověka s touto přírodou. Díky pestrým barvám, přírodní nekomplikovaným motivům a nevšednímu pojetí z obrazů Tinga Tinga doslova tryská energie, pohoda a vyváženost.

Obrazy jsou prodejní - výtěžek z charitativního prodeje je určen na budování sirotčince a školy v Tanzánii (více na www.bezmamy.cz a https://www.tingatinga.cz/). Pokud byste měli o nějaký obraz zájem, více informací se dozvíte v Místní knihovně v Černilově - mail: knihovna@cernilov.cz nebo tel. 777 639 944.

Velkou radost by z naší výstavy měl bezpochyby černilovský rodák Martin Bohdan Lány, který působil v Tanzánii jako misionář v letech 1895 - 1941. Martin B.Lány je pohřben ve vesnici Mahango, přesně v té, ve které je tento sirotčinec budován - http://uhersko.com/zkuseb…/historie-rodu/martin-bohdan-lany/. Náhoda? Svět je prostě malý

Od února 2017 výstava výtvarných prací dětí z černilovské mateřské školy

Od začátku února 2017 hostí rámy galerie G.A.U.Č. novou výstavu - tentokrát originální autorské práce dětí z černilovské mateřské školy.

Fotografie z vernisáže úplně první výstavy galerie G.A.U.Č. naleznete zde:

Galerie G.A.U.Č. zahájila 4.11. 2016

KSD Černilov má GAUČ!

 

Asi si říkáte, proč je potřeba tak hlasitě vykřikovat, že KSD má GAUČ? Gauč má přeci kde kdo! Běžný „gauč“ ano, ale my máme od 4.11. 2016 novou Galerii Amatérského Umění Černilov, zkráceně prostě G.A.U.Č.! S nápadem zřídit na chodbě KSD prostor pro vystavování děl amatérských umělců přišel Pavel Kramář. Ač sám bydlí v Třebechovicích, říká, že KSD má prostě úžasného genia loci. Je to pravda. Většina návštěvníků z daleka i z blízka říkává, když sem poprvé přijde, že se tu cítí moc dobře. Přesně to i dnes opakovali lektoři dopravní výchovy z Prahy, kteří zde vedli program pro žáky černilovské ZŠ: „jé, vy to tu máte tak krásný!“. Ano máme a od listopadu ještě více, neb chodby zkrášlují zarámované malby amatérských umělců, tentorkát, poprvé, dospělých studentů výtvarného oboru ZUŠ Na Střezině z Hradce Králové. Aktuálně zde vystavují tedy Kateřina Bartoňová, Jaromír Brož, Eva Fialová, Martina Kodetová, Pavel Kramář, Ilona Mayerová, Gabriela Menšíková, Petr Motyčka, Eva Pavlová, Zdeněk Slanina a Zuzana Šmídová. Přijďte se podívat, ať už během týdne, kdy je v KSD otevřeno - nejlépe odpoledne během konání kurzů a kroužků. Další vernisáž bude 11.4. 2017